Rodzice
Opierając się na naszym doświadczeniu zawodowym i czerpiąc z badań naukowych wiemy, że angażowanie się rodziców w rozumienie pojawiających się trudności u dziecka zdecydowanie zwiększa efektywność leczenia.
W ramach Państwa zaangażowania w proces leczenia dziecka mogą być zaproponowane Państwu spotkania rodzicielskie z psychoterapeutą, z którym będziecie Państwo mogli porozmawiać o swoich obawach oraz omówić kwestie dotyczące ról rodzicielskich i funkcjonowania dziecka. Może zostać Wam zaproponowana konsultacja rodzinna lub małżeńska, czyli włączenie innych członków rodziny w proces leczenia dziecka . Jeżeli jesteście w trakcie rozstania czy separacji możemy Państwa zaprosić do udziału w Warsztatach dla Rozstających się Rodziców, a jeśli Wasze dzieci dołączą do grup, będziemy włączać Was w pracę rodzicielską na Warsztatach dla Rodziców.
Pierwszy kontakt dla rodziców z Ośrodkiem
Porada on-line dla Rodziców Konsultacja uPSYCHOTERAPEUTY dziecięcego Konsultacja u
PSYCHOTERAPEUTY młodzieżowego Konsultacja u lekarza PSYCHIATRY dzieci i młodzieży
Warsztaty dla Rodziców
Warsztaty dla Rozstających się Rodziców Warsztaty dla rodziców dzieci/ nastolatków uczęszczających do grup MaMy BLIŻEJ – grupa wsparcia dla mam dzieci 0-3start: 02.2025
-ruszyły zapisy-
Spotkania Rodzicielskie
Spotkania rodzicielskieRodzic/ Para/ Rodzina
Terapia indywidualna dla rodzica Konsultacja/ Terapia pary Konsultacja/Terapia rodzinna
Wakacyjna oferta dla Rodziców
Wakacyjne Konsultacje Rodzicielskie Wakacyjne Konsultacje RodzicielskieON-LINE
Nasza współpraca:
Korzystając z własnego doświadczenia bycia rodzicami, wiemy, że sytuacje, w których coś się dzieje z naszym dzieckiem, rodzą dużo niepokoju. Szukamy pomocy na zewnątrz dopiero wtedy, gdy wyczerpiemy już wszelkie znane nam sposoby pomocy. Wiemy też, jak odpowiedzialne jest bycie rodzicem i jak bardzo nie chcemy popełniać błędów.
Przekazywanie informacji dotyczących Państwa dziecka:
Dla zachowania optymalnych warunków leczenia, psychoterapeuta dziecka jest zobowiązany do zachowania poufności wobec niego, aby dziecko mogło mieć bezpieczną przestrzeń do pracy nad swoimi trudnościami. Z tego powodu psychoterapeuta nie może udzielać informacji związanych z treścią terapii. Wyjątek stanowi sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Psychoterapeuta nie wyklucza jednak możliwości spotkania z rodzicami i przekazania im informacji dotyczących przebiegu procesu terapii. Jest to jednak uzgadniane i omawiane z dzieckiem i rodzicami indywidualnie. Celem takiego spotkanie nie jest jednak omawianie treści spotkań terapeutycznych lecz rozmowa pomiędzy dzieckiem, rodzicem i terapeutą na temat ważnych kwestii dotyczących funkcjonowania dziecka.