Dziękujemy za udział w Konferencji Jubileuszowej

Teraźniejszość i przyszłość psychoterapii dzieci i młodzieży

1 kwietnia 2023 w Warszawie

Zapraszamy za kolejną 5 kwietnia 2025r.

LPS

ReGeneRacja jest rekomendowana przez
Laboratorium Psychoedukacji


Konferencja

Konferencja z okazji X-lecia istnienia ReGeneRacji to nie tylko okazja do uczestniczenia w interesujących wykładach znamienitych specjalistów i specjalistek z zakresu psychoterapii i psychiatrii dzieci i młodzieży. Naszym działaniom – w codziennej pracy, jak i podczas organizacji konferencji jubileuszowej – przyświeca cel popularyzowania rzetelnej wiedzy z dziedziny psychoterapii i psychiatrii wieku rozwojowego, która miałaby szansę dotrzeć do szerokiego kręgu osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Jednocześnie wydarzenie, podczas którego mamy nadzieję zgromadzić liczne grono zainteresowanych, stanowi doskonałą okazję do konsolidowania naszego środowiska, czyli wszystkich osób działających na rzecz poprawy i wspierania zdrowia psychicznego pacjentów w wieku rozwojowym.

Zapraszamy zatem wszystkie osoby specjalizujące się w obszarze szeroko rozumianej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży: psycholożki, psychologów, psychoterapeutki i psychoterapeutów różnych modalności oraz psychiatrki i psychiatrów, specjalistki i specjalistów w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, pedagożki i pedagogów oraz wszystkie osoby związane z pomaganiem dzieciom i młodzieży.

Mamy nadzieję, że przedstawione w trakcie konferencji myśli będą z jednej strony wsparciem w codziennej pracy, z drugiej zaś zainspirują Państwa do współdziałania na rzecz tworzenia coraz doskonalszych standardów pracy z pacjentami w wieku rozwojowym.

Partnerzy Konferencji

 : Konferencja jubileuszowa

„Psychoterapia”

Kwartalnik Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

https://www.psychoterapiaptp.pl/

Prelegenci i prelegentki oraz komentatorzy i komentatorki

Program

9.00-10.00 Rejestracja

10.00-10.15 Otwarcie konferencji 

10.15-11.30 Prof. dr hab. Katarzyna Schier – „Miejsce ciała i cielesności w psychoterapii dzieci i młodzieży” oraz Zofia Milska-Wrzosińska – komentarz do wykładu.

Wystąpienie będzie refleksją nad problematyką związku pomiędzy doświadczeniami traumatycznymi w życiu dziecka (adolescenta) a jego cielesnością. Teza o tym, że takie doświadczenia są bardzo często „zapisane w ciele” będzie prezentowana przez odniesienie do teorii Stanley’a Greenspana, Clary Mucci, Bessela van der Kolka oraz wybranych wyników własnych badań empirycznych. Podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie – czy i jakie przełożenie myślenie o związku psychiki i ciała znajduje w diagnozie oraz w psychoterapii dzieci i młodzieży prowadzonej w nurcie psychodynamicznym? Twierdzenia teoretyczne będą ilustrowane przy pomocy materiału klinicznego. 

11.30-11.50 Przerwa kawowa plus sesja posterowa

11.50-12.50 Aldona Czajkowska oraz zespół ReGeneRacji – „10 lat minęło jak jeden dzień” czyli czym jest i dokąd zmierza ReGeneRacja oraz prof. dr n. med. Bogdan de Barbaro – komentarz do wystąpienia.

12.50-13.35 Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień – „Być albo nie być – dylematy w psychoterapii dzieci i młodzieży” oraz prof. dr hab. Irena Namysłowska – komentarz do wykładu.

Gwałtowny wzrost podejmowanych prób samobójczych, lawinowy przyrost porad ambulatoryjnych i hospitalizacji pokazuje, jak kruche jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Na przestrzeni lat zmienił się profil pacjenta wymagającego opieki, a także trudności pojawiające się w rodzinach. Psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy, ale również pozostali pracownicy ochrony zdrowia stanęli przed wyzwaniami, na które często nie byli i nadal nie są przygotowani. Różnice zdań, dyskusje nad definicjami, lęk o przyszłość zawodu, a także miejsce pracy niewątpliwie są istotne, jednak nie ułatwiają wypracowania nowych rozwiązań. Wprowadzają chaos, napięcie, dodatkową niepewność, a może są tylko odbiciem tego co przeżywają sami pacjenci i ich rodziny? Jak w tym wszystkim znaleźć „pion”? Dla siebie i dla innych…

13.35-15.15 Przerwa na lunch 

15.15-16.30 Justyna Dąbrowska – „Niemowlę nie istnieje” oraz dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – komentarz do wykładu.

Intencją tego przewrotnego tytułu jest skupienie uwagi na macierzyństwie jako relacji. Reflektor skieruję na diadę. Na doświadczenie budowania więzi pomiędzy dwiema osobami, z których jedna, niemowlę – przynajmniej na początku – aby poczuć swoje istnienie musi się przeglądać w twarzy tej drugiej. Relacja jest współtworzona z chwili na chwilę a na jej drodze jest wiele potknięć i porażek. Jeśli jednak owe niedopasowania są naprawiane niemowlę może istnieć coraz śmielej i coraz odważniej zwracać się ku światu wynurzając ze świata, o którym wciąż niewiele wiemy.  Instynkt macierzyński nie istnieje, a więc aby pomóc niemowlęciu w tym wynurzaniu się do pełnego istnienia – musimy wesprzeć jego matkę. Opowiem dlaczego – w dzisiejszym świecie – stanowi to wyzwanie dla psychoterapeutów i psychoterapeutek.

16.30-17.00 Przerwa kawowa plus sesja posterowa

17.00-18.15 Dr hab. n. med. Maciej Pilecki – „Co się zmieniło w moim myśleniu o młodzieży przez ostatnie 10 lat” oraz dr hab. n. med Anita Bryńska – komentarz do wykładu.

18.15 Zakończenie konferencji

Spotkanie pokonferencyjne przy lampce wina i dźwiękach saksofonu.  

Lokalizacja konferencji

źródło zdjęcia: NowaWarszawa.pl

Novotel Warszawa Centrum ****

ul. Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa

Poznaj zalety hotelu:

 • Hotel zlokalizowany jest zaledwie 500 m od Dworca Centralnego (5 minut pieszo).
 • Hotel oferuje bezpłatne Wi-Fi.
 • Hotel przygotował specjalne stawki noclegowe dla gości konferencji. W celu złożenia rezerwacji wypełnij i prześlij do hotelu znajdujący się poniżej formularz.

REJESTRACJA i OPŁATY 

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konferencji Teraźniejszość i przyszłość psychoterapii dzieci i młodzieży prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego i dokonanie opłaty zgodnie z cennikiem.

OPŁATYdo 31.11.2022do
20.02.2023
do 15.03.2023po 15.03.2023
Studenci i Studentki Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży (SPDiM) przy Laboratorium Psychoedukacji i ReGeneRacji oraz Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji
(hasło SPDiM lub SP)
330 zł380 zł430 zł550 zł
Pracownicy i pracowniczki placówek publicznych z obszaru psychoterapii dzieci i młodzieży 
(hasło PUB)
270 zł330 zł380 zł500 zł
Zespół Laboratorium Psychoedukacji (hasło LPs)230 zł280 zł330 zł450 zł
Członkowie i członkinie Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
(hasło WOT)
370 zł430 zł480 zł600 zł
Pozostałe osoby390 zł450 zł500 zł620 zł

Opłatę prosimy wnieść na rachunek:
Ośrodek Regeneracja sp. z o.o. ul. Tucholska 37, 01-618 Warszawa,
nr konta: 45 1140 2017 0000 4802 1298 3481 (z dopiskiem: imię i nazwisko, konferencja, hasło).
Przypominamy, że o wysokości opłaty za konferencję decyduje data wpłaty, a nie rejestracji. Uprzejmie informujemy, że brak wpłaty w ciągu 3 dni od rejestracji oznacza, że dokonana rezerwacja przechodzi w status niepotwierdzonej, bez gwarancji miejsca na konferencji”

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Gdzie odbędzie się konferencja? W Warszawie, w hotelu Novotel Centrum.
 • Czy można uczestniczyć w konferencji online? Nie przewidujemy transmisji online konferencji.
 • Jak poświadczyć, że jestem pracownikiem placówki publicznej? Dołączając zaświadczenie podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego lub ew. wysyłając na adres konferencja@osrodekregeneracja.pl
 • Czy otrzymam certyfikat udziału w konferencji? Tak, wyślemy go po konferencji na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.
 • Co obejmuje opłata za uczestnictwo? Cena obejmuje udział we wszystkich punktach programu konferencji, włącznie z przerwami kawowymi. Opłata nie obejmuje lunchu ani noclegu w hotelu (jeśli jest potrzebny).
 • Czy mogę zarejestrować bliską osobę i podarować udział w konferencji jako prezent? Tak! Pracujemy nad tym, aby nasza konferencja zebrała grono wybitnych panelistów, prezentacji i dyskusji. Z pewnością udział będzie doskonałym prezentem dla każdego psychologa, psychoterapeuty i studenta psychologii.
 • Czy w przypadku konieczności rezygnacji z uczestnictwa otrzymam zwrot opłaty?
  W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w konferencji możliwe jest przekazanie swojego udziału innej osobie, natomiast zwrot opłaty jest możliwy na niżej podanych zasadach.
  Do dnia 31.01.2023 r. osoba zgłaszająca rezygnację otrzyma 100% zapłaconej kwoty, do 14.02.23.: 75%, do 14.03.23.: 50%, po 15.03.23: 0%.
  Zgłoszenie rezygnacji lub zmiana danych uczestnika następuje poprzez wysłanie stosownej informacji na adres mailowy konferencja@osrodekregeneracja.pl  

KONFERENCYJNE DRZEWO ŻYCZEŃ

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do wymiany myśli, w formule zabawy, której inspiracją jest cytat z wywiadu z dr hab. n. med. Maciej Pileckim: „Wiele osób – media, rodzice, politycy, nauczyciele szukają dziś odpowiedzi na pytanie: jak pomóc, gdy jest źle? A mnie bardzo brakuje w Polsce debaty, dyskusji o tym, co zrobić, jak sprawić, by życie naszych dzieci było lepsze, bardziej znośne, by miały one szansę uniknąć w ogóle spotkania z psychiatrą.

Myślimy, ze to dobry moment na początek wspólnej debaty. Podzielcie się swoją odpowiedzią na pytanie i zawieście ją podczas Konferencji na naszym drzewie.
My na pierwszym listku wpisujemy: Najlepszą profilaktyką jest przebywanie z dzieckiem” – powiedział prof. Gałecki, krajowy konsultant ds. psychiatrii.

O nas

ReGeneRacja powstała w 2013 roku z potrzeby niesienia profesjonalnej psychoterapeutycznej i psychiatrycznej pomocy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom. Od początku była też miejscem pracy zaangażowanych psychoterapeutek i psychoterapeutów oraz psychiatrek ceniących gruntowne wykształcenie, doświadczenie kliniczne oraz pracę zespołową. Wspólnie stworzyliśmy zgrany i profesjonalny zespół, który od lat gromadzi wiedzę i doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami w wieku rozwojowym.

W naszej pracy przyjmujemy założenia psychodynamiczne, relacyjne oraz systemowe. Zgodnie z ważnym w psychoterapii nurtem integracyjnym korzystamy również z dorobku podejścia poznawczo-behawioralnego.

Zespół ReGeneRacji to wykwalifikowane specjalistki i specjaliści: psychoterapeutki i psychoterapeuci oraz psychiatrki. Psychiatrki są specjalistkami psychiatrii dzieci i młodzieży. Psychoterapeutki i psychoterapeuci ukończyli całościowe szkolenia z psychoterapii, ich kwalifikacje zostały potwierdzone niezależnym Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym w dziedzinie ochrony zdrowia, co nadało im tytuł specjalistyki/ specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży lub egzaminem na certyfikowaną psychoterapeutkę/ psychoterapeutę  lub superwizorkę/ superwizora psychoterapii przed Komisją Egzaminacyjną Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Część z nas ma certyfikat psychoterapeuty Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

Wszyscy mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami zdobyte zarówno w wyspecjalizowanych placówkach oświatowych jak i klinicznych. 

W 2014 roku, czyli rok po powstaniu ReGeneRacji otworzyliśmy Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, ale……. to już inna, choć bardzo ciekawa historia.

Zobacz nasze strony:

Kontakt

W przypadku pytań związanych z uczestnictwem w konferencji, prosimy o kontakt z Nami pod adresem: konferencja@osrodekregeneracja.pl

ReGeneRacja
Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodziców

01-618 Warszawa
ul. Tucholska 37, Tucholska 12
konferencja@osrodekregeneracja.pl