Konferencja jubileuszowa

Teraźniejszość i przyszłość psychoterapii dzieci i młodzieży

1 kwietnia 2023 w Warszawie

Zarejestruj się
LPS

ReGeneRacja jest rekomendowana przez
Laboratorium Psychoedukacji

Konferencja

Konferencja z okazji X-lecia istnienia ReGeneRacji to nie tylko okazja do uczestniczenia w interesujących wykładach znamienitych specjalistów i specjalistek z zakresu psychoterapii i psychiatrii dzieci i młodzieży. Naszym działaniom – w codziennej pracy, jak i podczas organizacji konferencji jubileuszowej – przyświeca cel popularyzowania rzetelnej wiedzy z dziedziny psychoterapii i psychiatrii wieku rozwojowego, która miałaby szansę dotrzeć do szerokiego kręgu osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Jednocześnie wydarzenie, podczas którego mamy nadzieję zgromadzić liczne grono zainteresowanych, stanowi doskonałą okazję do konsolidowania naszego środowiska, czyli wszystkich osób działających na rzecz poprawy i wspierania zdrowia psychicznego pacjentów w wieku rozwojowym.

Zapraszamy zatem wszystkie osoby specjalizujące się w obszarze szeroko rozumianej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży: psycholożki, psychologów, psychoterapeutki i psychoterapeutów różnych modalności oraz psychiatrki i psychiatrów, specjalistki i specjalistów w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży, pedagożki i pedagogów oraz wszystkie osoby związane z pomaganiem dzieciom i młodzieży.

Mamy nadzieję, że przedstawione w trakcie konferencji myśli będą z jednej strony wsparciem w codziennej pracy, z drugiej zaś zainspirują Państwa do współdziałania na rzecz tworzenia coraz doskonalszych standardów pracy z pacjentami w wieku rozwojowym.

Partnerzy Konferencji

 

„Psychoterapia”

Kwartalnik Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

https://www.psychoterapiaptp.pl/

Wydawnictwo Naukowe PWN SA

www.pwn.pl

Nasze prelegentki i prelegenci

Program – wstępne ustalenia

9.00-10.00 Rejestracja

10.00-10.15 Otwarcie konferencji 

10.15-11.30 Prof. dr hab. Katarzyna Schier
„Miejsce ciała i cielesności w psychoterapii dzieci i młodzieży”.

11.30-12.00 Przerwa kawowa plus sesja posterowa

12.00-12.45 Aldona Czajkowska oraz zespół ReGeneRacji 
„10 lat minęło jak jeden dzień” czyli czym jest i dokąd zmierza ReGeneRacja.
Komentarz: prof. dr n. med. Bogdan de Barbaro

12.45-13.30 Prof. dr n. med. Agnieszka Słopień
„Być albo nie być – dylematy w psychoterapii dzieci i młodzieży”

13.30-15.00 Przerwa na lunch 

15.00-16.15 Justyna Dąbrowska (tytuł wystąpienia w przygotowaniu)

16.15-16.45 Przerwa kawowa plus sesja posterowa

16.45-18.00 Dr hab. n. med. Maciej Pilecki
„Co się zmieniło w moim myśleniu o młodzieży przez ostatnie 10 lat”

18.15 Zakończenie konferencji

Spotkanie pokonferencyjne przy lampce wina  

Lokalizacja konferencji

źródło zdjęcia: NowaWarszawa.pl

Novotel Warszawa Centrum ****

ul. Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa

Poznaj zalety hotelu:

  • Hotel zlokalizowany jest zaledwie 500 m od Dworca Centralnego (5 minut pieszo).
  • Hotel oferuje bezpłatne Wi-Fi.
  • Hotel przygotował specjalne stawki noclegowe dla gości konferencji (szczegóły podamy wkrótce).

REJESTRACJA i OPŁATY 

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konferencji Teraźniejszość i przyszłość psychoterapii dzieci i młodzieży prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego i dokonanie opłaty zgodnie z cennikiem. 

OPŁATYdo 31.11.2022do 31.01.2023do 15.03.2023po 15.03.2023
Studenci i Studentki Szkoły Psychoterapii Dzieci i Młodzieży (SPDiM) przy Laboratorium Psychoedukacji i ReGeneRacji oraz Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji 330 zł500 zł670 zł750 zł
Pracownicy i pracowniczki placówek publicznych z obszaru psychoterapii dzieci i młodzieży 270 zł450 zł550 zł650 zł
Zespół Laboratorium Psychoedukacji230 zł350 zł470 zł550 zł
Członkowie i członkinie Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego370 zł560 zł750 zł840 zł
Pozostałe osoby390 zł590 zł790 zł890 zł

Opłatę prosimy wnieść na rachunek:
Ośrodek Regeneracja sp. z. o.o. ul. Tucholska 37, 01-618 Warszawa,
nr konta: 45 1140 2017 0000 4802 1298 3481 (z dopiskiem: imię i nazwisko, konferencja).
Przypominamy, że o wysokości opłaty za konferencję decyduje data wpłaty, a nie rejestracji.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  • Gdzie odbędzie się konferencja? W Warszawie, w hotelu Novotel Centrum.
  • Czy są oferowane dodatkowe zniżki? Nie, wszystkie zniżki zostały uwzględnione w dacie rejestracji zgodnie z cennikiem.
  • Czy można uczestniczyć w konferencji online? Nie przewidujemy transmisji online konferencji.
  • Kiedy będzie dostępny ostateczny program? Program konferencji jest uzupełniany na bieżąco- aktualna wersja znajduje się na naszej stronie.
  • Jak poświadczyć, że jestem pracownikiem placówki publicznej? Dołączając zaświadczenie podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego lub ew. wysyłając na adres konferencja@osrodekregeneracja.pl
  • Czy otrzymam certyfikat udziału w konferencji? Tak, wyślemy go po konferencji na adres e-mail wskazany w formularzu zgłoszeniowym.
  • Co obejmuje opłata za uczestnictwo? Cena obejmuje udział we wszystkich punktach programu konferencji, włącznie z przerwami kawowymi. Opłata nie obejmuje lunchu ani noclegu w hotelu (jeśli jest potrzebny).

POBIERZ PLAKAT KONFERENCJI

Chcemy, aby wieść o naszej konferencji niosła się w świat 🌎. Dlatego przygotowaliśmy do pobrania plakat konferencji. Jeśli w Twoim otoczeniu są osoby, które mogą być zainteresowane udziałem – pobierz plakat, wydrukuj go i wyeksponuj w miejscu pracy, czy na uczelni.

O nas

ReGeneRacja powstała w 2013 roku z potrzeby niesienia profesjonalnej psychoterapeutycznej i psychiatrycznej pomocy dzieciom, młodzieży i ich rodzicom. Od początku była też miejscem pracy zaangażowanych psychoterapeutek i psychoterapeutów oraz psychiatrek ceniących gruntowne wykształcenie, doświadczenie kliniczne oraz pracę zespołową. Wspólnie stworzyliśmy zgrany i profesjonalny zespół, który od lat gromadzi wiedzę i doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentami w wieku rozwojowym.

W naszej pracy przyjmujemy założenia psychodynamiczne, relacyjne oraz systemowe. Zgodnie z ważnym w psychoterapii nurtem integracyjnym korzystamy również z dorobku podejścia poznawczo-behawioralnego.

Zespół ReGeneRacji to wykwalifikowane specjalistki i specjaliści: psychoterapeutki i psychoterapeuci oraz psychiatrki. Psychiatrki są specjalistkami psychiatrii dzieci i młodzieży. Psychoterapeutki i psychoterapeuci ukończyli całościowe szkolenia z psychoterapii, ich kwalifikacje zostały potwierdzone niezależnym Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym w dziedzinie ochrony zdrowia, co nadało im tytuł specjalistyki/ specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży lub egzaminem na certyfikowaną psychoterapeutkę/ psychoterapeutę  lub superwizorkę/ superwizora psychoterapii przed Komisją Egzaminacyjną Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Część z nas ma certyfikat psychoterapeuty Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.

Wszyscy mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami zdobyte zarówno w wyspecjalizowanych placówkach oświatowych jak i klinicznych. 

W 2014 roku, czyli rok po powstaniu ReGeneRacji otworzyliśmy Szkołę Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, ale……. to już inna, choć bardzo ciekawa historia.

Zobacz nasze strony:

Kontakt

W przypadku pytań związanych z uczestnictwem w konferencji, prosimy o kontakt z Nami pod adresem: konferencja@osrodekregeneracja.pl

ReGeneRacja
Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodziców

01-618 Warszawa
ul. Tucholska 37, Tucholska 12
konferencja@osrodekregeneracja.pl